SpeedHub Championship Altenberg 2010

27.6.2010

Poprvé uspořádala společnost Rohloff AG v rámci "Rohloff Mad East Challenge 500" šampionát "Rohloff SpeedHub Championship". Hledán byl nejrychlejší a nejtvrdší jezdec na horském kole s pohonem SpeedHub, který se trápil po stezkách východní části Krušných hor.

SpeedHub Championship Altenberg 2010

A trápení to bylo každopádně. Z 280 jezdců na trase byla pětina s nábojem s vnitřním řazením. Robert Novotný si nechal v sobotu po závodě rychle vybavit své kolo nábojem SpeedHub speciálně pro nedělní závod SpeedHub Championship. Ten si vypůjčil od svého kamaráda!

Extrémně rozmočená půda ve spojení s pouštními teplotami a skutečně náročnou trasou. Zprvu nahoru bobovou dráhou v Altenbergu a následně energickým enduro sjezdem strmě dolů z Tellkoppe do Kipfsdorfu - už to naznačovalo výstřednost volby trasy. Jízda v blátivém terénu přes horské rašeliniště ke Komáří Vížce stála mnoho sil a koncentrace.

SpeedHub Championship Altenberg 2010

Přece ale začalo skutečné trápení teprve tady. Sjezd do "zeleného pekla" na české straně a navazující stěna nahoru do Cínovce rozdrtily skutečně posledního na tektonickém zlomu světového dědictví Unesco v Krušných horách. Poslední sjezd ze svahu sjezdovky byl po takové dřině už jen formální záležitostí.

S Michalem Bonnekesselem, úřadujícím německým mistrem XC master 2. kategorie a Michaelem Opperem, který se již také vícekrát úspěšně zúčastnil závodu Transalp, se prosadili dva favorité ve třídě masters. Český jezdec, Robert Novotný, který dvakrát vyhrál závod Trans Germany, zvítězil v kategorii mužů. Druhé a třetí místo pro sebe dokázali rozhodnout jezdci Torsten Schuhmann z týmu SV Robotron Dresden a Thomas Lauterbach z RMV Concordia.

Tanja Ruppert, jedna z nejúspěšnějších závodnic na horském kole v Německu, vyhrála suverénně v kategorii žen. Daniela Bargholt z týmu Laktatexpress a Janet Bader z Redbike obsadily druhé a třetí místo. Na tandemu vyhráli Sebastian Siegert a Tobias Wagner. Ostatně respekt si zasloužil každý, kdo tuto tvrdou etapu absolvoval a narazil na své fyzické a psychické hranice.

SpeedHub Championship Altenberg 2010

Velký dík patří všem pilným pomocníkům za jejich podporu, díky níž tuto podívanou teprve umožnili. S téměř 50 účastníky s rychlostní nábojem na závodě SpeedHub Championship 2010 byl oslaven podařený nástup. Prominentní hosté a účastníci jako biatlonistka Katja Beer jako moderátorka a Michael Rösch v jízdním poli podtrhli zvláštní atmosféru akce.

Kde, kdy a v jakém rámci se uskuteční SpeedHub Championship v příštím roce, není ještě známo. Určitě půjde ale opět o vrcholnou událost.

překlad: Jana Hájková (www.kolemkola.cz)

SpeedHub Championship Altenberg 2010

28.6.2010

(Přečteno: 5760x  |  autor: Jana Hájková  |  zdroj: http://www.rohloff.de  |  zpět )
Máte zájem publikovat pod vlastním jménem svůj článek se zkušenostmi s vícerychlostním nábojem Rohloff SpeedHub 500/14? Kontaktujte nás.

Vyhledávání


hledá články a fotogalerie

Novinky

 • 29.1.2024

  Pro sezónu 2024 jsme pro vás připravili nové testovací kolo Corratec Superbow 29 Rohloff, díky kterému si můžete vyzkoušet řazení Rohloff SpeedHub 500/14.

  více
 • 15.4.2014

  Potřebujete vyměnit opotřebený pastorek Rohloff? Jak je patrné z videa, není to nic složitého.

  více
 • 11.3.2013

  Prohlédněte si fotografie celoodpruženého kola Cannondale Scalpel s řazením Rohloff.

  více
 • 25.2.2013

  Prodáme testovací kolo Duratec Scruu 29 Rohloff GCD. Velikost 48 cm. Záruka na rám 5 let. Cena 60.900,- Kč.

  více
 • 24.2.2013

  Originální a zároveň i vyjímečné celoodpružené horské kolo Festka Hulk osazené řazením Rohloff v kombinaci s řemenem Gates Carbon Drive.

  více
 • 14.2.2013

  Rohloff CZ nově naleznete také na Facebooku. Přispívat může každý. Podělte se o své zážitky s ostatními.

  více

Anketa

Chtěli byste vyzkoušet řazení Rohloff?
Celkem hlasovalo: 455
257198

Fotogalerie

počet fotografií: 1183
Superior Flight City 28 Rohloff
celá fotogalerie

Novinky e-mailem

Zaregistrujte se pro zasílání novinek.
rss 2.0

Ikonka pro Váš web

Měření návštěvnosti

TOPlist