Řadící mechanismus náboje Rohloff SpeedHub 500/14

Otočný ovladač řazení (grip) je obsažen v každém originálním balení náboje Rohloff SpeedHub 500/14. Protože aretace zařazeného převodu je zajištěna již ve vlastním náboji, nepotřebuje ovladač nic kromě stupnice informující o právě zařazeném rychlostním stupni. Proto muže být montován na libovolnou stranu řidítek. Ovladač umožňuje přeřazení mezi všemi převody jediným otočením.

Oadící mechanismus náboje Rohloff SpeedHub 500/14Interní řazení

Otočný ovladač řazení je propojen pomocí dvou řadících lanek s nábojem pomocí interního (vnitřního) řazení. Snadné a rychlé rozpojení řadících lanek, například při demontáži kola, zajišťují "bajonetové spojky". Interní řazení neumožouje použití kotoučových brzd. Otvory v profilu středové osy náboje umožňují otáčení rozvodové mechaniky (interního řazení) v rozestupu 30 stupňů. Díky tomu lze náboj instalovat na většinu rámů.

Externí řazení

Otočný ovladač řazení je propojen pomocí řadících lanek s řadícím boxem, který je připevnin k náboji. Přerušení řadících lanek není v tomto případě nutné. Rychlé a snadné sundání zadního kola se provádí demontování řadícího boxu z vnějšího převodového mechanismu přímo na náboji. Externí řazení umožňuje použití kotoučové brzdy. Otvory v profilu středové osy náboje umožňují otáčení vnijší rozvodové mechaniky (externího řazení) v rozestupu 30 stupňů. Díky tomu lze náboj instalovat na většinu rámů.