Typy rámů vhodných pro náboj Rohloff SpeedHub 500/14

Náboj Rohloff SpeedHub 500/14 je koncipován tak, aby ho bylo možné namontovat na různé typy rámu (patek). V případě, že nezamýšlíte výměnu Vašeho stávajícího rámu za nový, náboj Rohloff SpeedHub 500/14, který je založený na systému modulárních č ástí, Vám to bez jakýchkoliv problémů umožní.

Typy rámu pro systém Rohloff SpeedHub 500/14Náboj Rohloff SpeedHub 500/14 vyžaduje rozměr rámu 135 mm - všechny rámy s jinými rozměry (zadní stavby) nebo rámy s "pevnou osou" pro náboj SpeedHub nejsou vhodné.

Vnitřní levá strana náboje Rohloff SpeedHub 500/14 musí dosedat na protěší vnitřní stranu (plochu) rámu o velikosti minimálně 40 mm, tak aby bylo dosaženo rovnoměrného a pevného spojení a bylo rovněž možné zachytit "moment šlapání".

Dostupné jsou různé verze náboje Rohloff SpeedHub 500/14, s různými variantami zachycení "momentu šlapání", s vyhovujícími osami (pevná, dutá pro rychloupínák) a včetně příslušných součástek potřebných pro montáž. Pro použití kotoučové nebo ráfkové brzdy ve spojení náboje Rohloff SpeedHub 500/14 je potřebné instalovat vhodné brzdové nástavce.