Společnost Rohloff GmbH

Společnost Rohloff GmbHNěmecká společnost Rohloff GmbH je již od začátku své činnosti inovativním podnikem. Všechny výrobky Rohloff vynikají znamenitou funkčností, vysokou spolehlivostí a mimořádnou životností.

Ještě před uvedením vícerychlostního náboje (SpeedHub 500/14) vešla do povědomí cyklistické veřejnosti svými dosud nepřekonatelnými pomocníky pro každý profesionální cyklistický servis (nýtovač řetězu Revolver 2, měrka opotřebení řetězu Caliber 2 a měrka opotřebení pastorků HG-IG-Check). Velkou řadu příznivců získala i svými cyklistickými řetězy S-L-T 99.

Převodový systém hraje velmi důležitou roli ve snadnosti ovládání kola. Rozdíl mezi nejlehčím a nejtěžším převodem a odstupňování převodů hrají významnou úlohu pro rozhodování v situacích, kdy mají být převody "šité na míru".

Náboj Rohloff SpeedHub 500/14 se na trhu poprvé objevil v roce 1999, od té doby každým rokem opouští výrobní linku tisíce převodových nábojů. Přesvědčivé vlastnosti náboje, jako vysoká spolehlivost, snadné užívání, optimální a konstantní odstupňování mezi jednotlivými převody (13.6%), široký rozsah převodu (526%), rychlé přeřazování, relativně nízká váha (na jeden převod) a vysoká účinnost vstoupily ve známost profesionálu i hobby jezdců a postupně si u nich získávají oblibu.

Technologie převzatá z automobilového prumyslu - plně uzavřené převody pracující v olejové lázni - zaručuje dlouhou životnost za jakýchkoliv extrémních jízdních podmínek.

Protože zařazený převod je aretován uvnitř samotného náboje, obejde se ovládání bez údržby a seřizování. Pravidelný rozestup mezi jednotlivými převody dává samotnému jezdci jistotu jízdy v jeho výkonnostním optimu, široký rozsah okamžitě dostupných převodů mu pak umožňuje bezprostředně reagovat na každou jízdní situaci. Možnost přeřadit i bez šlapání (i když se kolo nepohybuje, například na křižovatce) o několik převodů najednou, je unikátní.

Jezdec si tak může užívat mimořádnou technologii po tisíce kilometru. Jen typický zvuk některých převodů v D-dur :-) mu bude připomínat tento zvláštní a jedinečný pohon.

© 2023 Rohloff.cz  |  Správa webu: Rebel Bike  |  Design: CykloDres.cz Mapa stránek  |  Kontakty  |  www.Rohloff.de