Skládací kolo Dahon Speed TR Rohloff

7.9.2010

TR od Dahonu je už tak pěkný kousek se dvacetijedna převody systému Sram Dual Drive, setem zadního i předního nosiče a dle ročníku výroby i spousty dalších doplňků. Jeho zaměření na dlouhé cesty podtrhuje i tmavě zelený lak, který se ztratí v lese i při kempování. Díky jeho široké škále převodů jej s oblibou používají i lidé na každodenní drsné ježdění v kopcovatějším terénu.

Skládací kolo Dahon Speed TR Rohloff

I přes širokou škálu standardního vybavení je stále ještě obrovský prostor, jak si jej vylepšit. Josef se rozhodl pro radikální řez a Sram Dual Drive vyměnil za čtrnácti rychlostní německou převodovku Rohloff SpeedHub 500/14 a v předním kole se objevilo dynamo SON určené právě pro úzké vidlice skládacích kol. O Rohloffu se snad ani nemá smysl se zmiňovat. Jeho kvalita, technická dokonalost a přímo neuvěřitelná škála převodů je poměrně dobře známá. Dynama SON jsou také z Německa a patří do stejné kvalitativní sorty, jako Rohloff.

Skládací kolo Dahon Speed TR Rohloff

Pokud jezdíte s vypnutým světlem, jízda se téměř nezpomalí a rozdíl proti klasickému náboji v podstatě nepoznáte. Když světlo zapnete, jste na tom stejně. Odpor je prostě minimální a ani v nejmenším nepřipomíná klasická přítlačná dynama a všechny své nábojové kolegy přemyšuje o třídu. Na přední vidlici se navíc objevilo LED diodové světlo SON Edelux, které prostě kolu sedí, především pak ve spojení s dynamem SON.

Skládací kolo Dahon Speed TR Rohloff

Na fotografiích jde vidět i úprava, kterou si Josef udělal sám, a která posunula zadní svetlo dále pod nosič, takže už není v žádném ohrožení. Ve standardní pozici úplně na konci nosiče totiž hrozí jeho poškození při špatné manipluaci s kolem. Oproti obrázkům se navíc změnily ještě kliky, které byly v kombinaci s Rohloffem příliš "pomalé" a kolo dostalo jednopřevodník Sturmey Archer s oboustranným krytem řetězu a 54 zuby - prostě "megapila". Jednoduše kolečko jako z cestopisu "Jak jsem jel kolem světa".

Dahon Speed TR Rohloff

7.9.2010

(Přečteno: 6282x  |  autor: Jan Galla  |  zdroj: http://www.alternativni-cyklistika.cz  |  zpět )
Máte zájem publikovat pod vlastním jménem svůj článek se zkušenostmi s vícerychlostním nábojem Rohloff SpeedHub 500/14? Kontaktujte nás.

Vyhledávání


hledá články a fotogalerie

Novinky

 • 29.1.2024

  Pro sezónu 2024 jsme pro vás připravili nové testovací kolo Corratec Superbow 29 Rohloff, díky kterému si můžete vyzkoušet řazení Rohloff SpeedHub 500/14.

  více
 • 15.4.2014

  Potřebujete vyměnit opotřebený pastorek Rohloff? Jak je patrné z videa, není to nic složitého.

  více
 • 11.3.2013

  Prohlédněte si fotografie celoodpruženého kola Cannondale Scalpel s řazením Rohloff.

  více
 • 25.2.2013

  Prodáme testovací kolo Duratec Scruu 29 Rohloff GCD. Velikost 48 cm. Záruka na rám 5 let. Cena 60.900,- Kč.

  více
 • 24.2.2013

  Originální a zároveň i vyjímečné celoodpružené horské kolo Festka Hulk osazené řazením Rohloff v kombinaci s řemenem Gates Carbon Drive.

  více
 • 14.2.2013

  Rohloff CZ nově naleznete také na Facebooku. Přispívat může každý. Podělte se o své zážitky s ostatními.

  více

Anketa

Chtěli byste vyzkoušet řazení Rohloff?
Celkem hlasovalo: 455
257198

Fotogalerie

počet fotografií: 1183
Superior Flight City 28 Rohloff
celá fotogalerie

Novinky e-mailem

Zaregistrujte se pro zasílání novinek.
rss 2.0

Ikonka pro Váš web

Měření návštěvnosti

TOPlist