Skládací kolo Dahon Speed TR Rohloff

7.9.2010

TR od Dahonu je už tak pěkný kousek se dvacetijedna převody systému Sram Dual Drive, setem zadního i předního nosiče a dle ročníku výroby i spousty dalších doplňků. Jeho zaměření na dlouhé cesty podtrhuje i tmavě zelený lak, který se ztratí v lese i při kempování. Díky jeho široké škále převodů jej s oblibou používají i lidé na každodenní drsné ježdění v kopcovatějším terénu.

Skládací kolo Dahon Speed TR Rohloff

I přes širokou škálu standardního vybavení je stále ještě obrovský prostor, jak si jej vylepšit. Josef se rozhodl pro radikální řez a Sram Dual Drive vyměnil za čtrnácti rychlostní německou převodovku Rohloff SpeedHub 500/14 a v předním kole se objevilo dynamo SON určené právě pro úzké vidlice skládacích kol. O Rohloffu se snad ani nemá smysl se zmiňovat. Jeho kvalita, technická dokonalost a přímo neuvěřitelná škála převodů je poměrně dobře známá. Dynama SON jsou také z Německa a patří do stejné kvalitativní sorty, jako Rohloff.

Skládací kolo Dahon Speed TR Rohloff

Pokud jezdíte s vypnutým světlem, jízda se téměř nezpomalí a rozdíl proti klasickému náboji v podstatě nepoznáte. Když světlo zapnete, jste na tom stejně. Odpor je prostě minimální a ani v nejmenším nepřipomíná klasická přítlačná dynama a všechny své nábojové kolegy přemyšuje o třídu. Na přední vidlici se navíc objevilo LED diodové světlo SON Edelux, které prostě kolu sedí, především pak ve spojení s dynamem SON.

Skládací kolo Dahon Speed TR Rohloff

Na fotografiích jde vidět i úprava, kterou si Josef udělal sám, a která posunula zadní svetlo dále pod nosič, takže už není v žádném ohrožení. Ve standardní pozici úplně na konci nosiče totiž hrozí jeho poškození při špatné manipluaci s kolem. Oproti obrázkům se navíc změnily ještě kliky, které byly v kombinaci s Rohloffem příliš "pomalé" a kolo dostalo jednopřevodník Sturmey Archer s oboustranným krytem řetězu a 54 zuby - prostě "megapila". Jednoduše kolečko jako z cestopisu "Jak jsem jel kolem světa".

Dahon Speed TR Rohloff

7.9.2010

(Přečteno: 5382x  |  autor: Jan Galla  |  zdroj: http://www.alternativni-cyklistika.cz  |  zpět )
© 2022 Rohloff.cz  |  Správa webu: Rebel Bike  |  Design: CykloDres.cz Mapa stránek  |  Kontakty  |  www.Rohloff.de