Nová řadící rukojeť Rohloff Twist Shifter

28.2.2011

V těchto dnech představila společnost Rohloff novou řadící rukojeť RL-8206 Twist Shifter. Stalo se tak po více jak 10-ti letech od prvního uvedení náboje Rohloff SpeedHub 500/14 na trh. Nový Twist Shifter je oproti svému předchůdci propracovanější v detailech, menší a v neposlední řadě také o 28 gramů lehčí (váží 85 gramů).

Řadící rukojeť Rohloff RL-8206 Twist Shifter

I nadále platí, že řadící rukojeť je bez aretace a řazení jednotlivých převodů se odehrává uvnitř náboje. V pravém slova smyslu se tedy jedná o jakýsi otočný ovladač, pomocí kterého jezdec z řidítek ovládá řazení jednotlivých rychlostí v převodovce. Tím odpadá jakékoliv seřizování a vylaďování. Povolená lanka nemají žádný vliv na zařazený stupeň.

Změna oproti původní rukojeti však nastává v okamžiku, kdy se rozhodnete vyměnit lanka. Odpadá potřeba jakéhokoliv nářadí a lanka stačí pouze provléknout přes otvory. Také jsou nově řešeny zarážky bowdenů, které jsou oproti původním ze speciálního plastu a již již na své místo nešroubují, ale jednoduše vsazují.

Nová řadící rukojeť Twist Shift je vhodná pro upevnění na řidítka o průměru 22.0 - 22.3 mm a je oproti původní nově vybavená objímkou se dvěma šroubky M3x12. Dotažení se provádí torxem TX20.

Řadící rukojeť RL-8206 je od počátku roku 2011 dodávána společně s náboji Rohloff SpeedHub 500/14 a lze ji také objednat jako samostatný díl. Původní model rukojeti RL-8200 již nebude v budoucnu na trh dodáván a nahradí ho nový.

Řadící rukojeť Rohloff Twist Shifter

28.2.2011

(Přečteno: 5356x  |  autor: Zdeněk Dokoupil  |  zdroj: http://www.rohloff.de  |  zpět )
© 2022 Rohloff.cz  |  Správa webu: Rebel Bike  |  Design: CykloDres.cz Mapa stránek  |  Kontakty  |  www.Rohloff.de